e-academy.uz

Харакатлар стратегиясидан тест

Қонунчилик базаси

Халкаро лойихалар

Давлат стипендиялари совриндорлари


Ажиниёз номидаги Нукус давлат педагогика институтининг 2017-2018 ўқув йилида Ўзбекистон Республикаси Давлат стипендияларини қўлга киритган талабалар


Алишер Навоий номидаги Давлат Давлат стипендиаси совриндорлари 

Маълумотнома

Фамилия исми шарифи:  Ҳафизова Мухлиса Абдиғани қизи

Туғилган йили:  07.08.1992

Туғилган жойи:  Қашқадарё вилояти Яккабоғ тумани

Таълим олган мактаби /коллежи :  Қашқадарё вилояти Қамаши тумани 6-мактаб/

Таҳсил олаётган олий таълим муассасаси:  Ажиниёз номидаги Нукус давлат педагогика институти  

Фаолият йўналиши: Ўзбек тили ва адабиёти



Эришган натижалари:

Йил

Тадбир номи

Натижа

1

2015

“Энг тиришқоқ талаба” танлови

Номинация ғолиби

2

2015-2016

Институтда И.Юсупов номидаги стипендия танлови

Ибрайим Юсупов номли ст ипендия совриндори

3

2016

Институт миқёсида ўтказилган « Олима қизлар беллашганда» танлови

2-ўрин

4

2017

Институт миқёсида ўтказилган « Олима қизлар беллашганда» танлови

2-ўрин

5

2017-2018

Ўзбекистон Республикаси Давлат стипендияси танлови

Навоий номидаг и Давлат сипендияси совриндори

6

2014-2018

40 дан ортиқ илмий ва илмий-оммабоп мақолалар тайёрланган

Уларнинг барчаси Республика, МДХ ва европа давлатларининг нуфузли газета ва журналларида босиб чиқарилган

  




Фамилия, исми-шарифи: Абдуллаева Адолат Давроновна


Туғилган йили:
18.12.1993

Туғилган жойи: Хоразм вилояти Шовот тумани

Таьлим олган мактаби : Хоразм вилояти Шовот тумани

46- сон умумий ўрта таьлим мактаби

Тахсил ола ё тган олий таьлим муассаси: Ажиниёз номидаги Нукус Давлат педагогика институти

Фаолият йўналиши: Бошланғич таьлим ва спорт тарбиявий иши

Халкаро тадбирлардаги иштироки: -

 



Эришган натижалари:


2017-2018-оқыў жылында Өзбекстан Республикасы Ислом Каримов атындағы мәмлекетлик стипендия жеңимпазы болған студентлер

Йил

Тадбирлар номи

Натижа

2015

«Факультет гўзаллари» танлови

Номинация ғолиби

2015-2016

Ажиниёз номидаги Нукус давлат педагогика институти талабалари учун таъсис этилган стипендия танлови

Ажиниёз Қўсибой ўғли номли стипендия совриндори

2016

«Энг фаол ғоялар тарғиботчиси»

Фахрий ёрлиқ

2017-2018

Ўзбекистон Республикаси Давлат стипендияси танлови

«Навоий» номли Давлат стипендияси совриндори

2014-2018

20 га яқин илмий ва илмий-оммабоп мақолалар тайёрланган ва 3 та услубий кўлланма хаммуаллифликда чоп этилган.

Уларнинг барчаси Республика ва МДХ давлатларининг нуфузли газета ва журналларида нашр қилинган


Ражабова Сарвинисо Кенжабой қизи
Ту ғилган йили: 14.07.1996
Ту ғилган жойи: Коракалпо ғистон Республикаси Амудар ё тумани
Таълим олган мактаби /коллежи: Қора қалпо ғистон Республикаси Амудар ё тумани 32-сонли ўрта мактаби/ Амударё Агро Бизнес касб хунар коллежи
Фаолият йўналиши: Биология укитиш методикаси


Йил

Тадбир номи

Натижа

1.

22.12.2015

« Олима қизлар беллашганда» кўрик танлови

1-ўрин

2.

04. 04.2016

Хоразм вилояти «Инновацион ғоялар, технологиялар ва лойихалар» минтақавий ярмаркаси

Фаҳрий ёрлиқ

3.

25.04.2016

« Гуллар байрами» танлови

Фаҳрий ёрлиқ

4.

05.06.2016

«Экология ва саломатлик халқаро хайрия жамият фонди Коракалпоғистон худудий ташкилоти семинари

Диплом

5.

2017. 2018

Ӯзбекистон Республикаси Давлат стипендияси танлови

Навоий номидаги Давлат стипендияси совриндори

6.

2014-2018

23- дан ортиқ илмий мақола ва тезислар тайёрланган

Уларнинг барчаси Республика нуфузли газета ва журналларида босиб чиқарилган


2017-2018-йилида Ислом Каримов номидаги давлат стипендия совриндори

Утаева Наима Нормуратовна

Ту ғилган йили: 18.11.1985

Ту ғилган жойи: Тошкент вилояти Пскент тумани

Таълим олган мактаби /коллежи:

Тошкент вилояти Пскент туманидаги 36-умумтаълим мактаби, Юнус Ражабий номидаги Тошкент давлат педагогика коллежи

Фаолият йўналиши: Меҳнат-таълими

 

 

 

Эришган Натижалари


Йил

Тадбир номи

Натижа

1

2015

Тошкент ва тўқимачилик енгил саноат институи “Чизма геометрия ва чизмачилик” фанидан ўтказилган 2-босқич талабалар Республика фан олимпиадаси

Фахрий ёрлиқ

2

2016

I Х иновацион ғоялар, технологиялар ва лойиҳалар Қорақалпоғистон Р еспубликаси ҳудудий ярмакаси

3-даражали диплом

3

2016

Ёш олимлар ва талабаларнинг «ХХI аср интелектуал авлод асри» шиори остидаги Ҳудудий илмий амалий анжумани

Фахрий ёрлиқ

4

2016-2017

Ажиниёз номидаги Нукус давлат педагогика институти талабалари учун таъсис этилган стипендия танлови

Ажиниёз Қосибой ўғли номли стипендиа совриндори

5

2017-2018

Ӯзбекистон Республикаси Давлат стипендияси танлови

 

И.Каримов номидаги Давлат стипендияси совриндори

6

2015-2017

28 дан ортиқ илмий ва илмий -оммабоп мақолалар тайёрланган

Уларнинг барчаси Республика нуфузли газета ва журналларида босиб чиқарилган



Qisqa tarix . Institut talabalari O`zbekiston    Respublikasi Prezidenti stipendiyasi va Davlat   nomzod stipendiyalari nomzodligiga o`tkazilayotgan   konkurslarga faol   qatnashamoqda.   2000-2001 o`quv yilida aspirant G.Patullaeva, 2003-2004 o`quv yilida xorijiy   tillar fakul`teti 4 kurs talabasi A.Kenjemuratova, 2007-2008 o`quv yilida   magistrant A.Turdimuratova, hozirgi kunda, 2008-2009 o`quv yilida maktabgacha   ta`lim   va bolalar sporti bakalavr ta`lim yo`nalishi 4 kurs talabasi M.Sabirova Prezident stipendiyasi sovrindori bo`lishga muvafaq bo`ldi.   2001 va 2008 yillar oralig`ida 20 talaba Davlat stipendiyasi sovrindori bo`ldi. Ulardan: 6 talaba Ulug`bek nomidagi Davlat stipendiyasiga, 11 talaba Navoiy nomidagi Davlat stipendiyasiga, 3 talaba Beruniy nomidagi Davlat stipendiyasiga taqdirlandi.   2001 yili   institut o`qituvchisi M.Utemuratov yosh   talant ijrochilariga belgilangan O`zbekiston Respublikasi “Nihol” mukofoti sovrinini Qoraqalpog`istondan birinchi bo`lib engib olishga sazovar bo`ldi. 2002 yili tarix fakul`tetining talabasi Bekimbetova Dil`fuza “Raqs mahorati” nominatsiyasi   bo`yicha “Nihol” sovrinini engib oldi.

 

Prezident   stipendiatlari.

1 Patullaeva Gavxar- 2000-2001 o`quv yili O`zbekiston Respublikasi Prezident stipendiyasi g`olibi. Hozirgi vaqtda NDPI ning “Qoraqalpoq tilshunosligi” kafedrasida o`qituvchi bo`lib ishlaydi. Filologiya fanlari nomzodi, dotsent

2. Kenjemuratova Aysuluv- 2003-2004 o`quv yilida bakalavrlar orasida O`zbekiston Respublikasi Prezident stipendiyasi g`olibi. Magistraturani tugatgan. Hozirgi vaqtda O`zbekiston Jahon tillari universitetida ishlaydi.

3. Turdimuratova Amangul- 2007-2008 o`quv yilida magistrantlar orasida O`zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi g`olibi. Institut   magistraturasini bitirgan. Nizomiy nomidagi Toshkentda davlat pedagogika univeritetida aspiranturada o`qiyabdi .

4. Sabirova Mavluda Gaipbaevna.  2008-2009 o`quv yilida bakalavrlar orasida O`zbekiston Respublikasi Prezident stipendiyasi g`olibi. Magistraturani TDPUda davom ettirmoqda.  Maktabgacha ta`lim fakul`tetini tugatgan.
5.
Bektursinova Aysultan Maratovna - Ta`lim olgan yo'nalishi-Rus tili va adabiyoti,

Ilmiy rahbari f.f.n, dotsent G.J.Allamuratova 

 

 

 

Alisher Navoiy nomidagi Davlat stipendiatlari.

1. Allasheva Venera- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” yunalishi bo`yicha 4 kurs talabasi (1997-1998 o`quv yili).

2. Allambergenova Gulnara- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” 5 kurs talabasi (1990-2000 o`kuv yili).

3. Dosimbetova Roza- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” 4kurs talabasi (1999-2000 o`quv yili).

4. Sadadainova Nazlimxan- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” 4 kurs talabasi (2001-2002 o`quv yili).

5. Qayipnazarova Mirxan- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” 3 kurs talabasi (2001-2002 o`quv yili).

6. Kadibekova Almaz “Boshlang`ish ta`lim va tarbiya ish” yo`nalishi 4 kurs talabasi (2001-2002 o`quv yili).

7. Najimova Feruza-   “Davlat tarixi va huquq asoslari” yo`nalishi   4 kurs talabasi. (2002-2003 o`quv yili)

8. Kenjemuratova Aysuluv- “Inglis tili” yo`nalishi 3 kurs talabasi (2002-2003 o`quv yili).

9. Masharipova Jamila-   “Inglis tili” yo`nalishi 3 kurs talabasi (2003-2004 o`quv   yili).

10. Tarambetova Gulbaxar- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” yo`nalishi   3kurs talabasi (2003-2004 o`quv yili).

11.Abdullaev Anvar- “Davlat tarixi va huquq asoslari” yo`nalishi 4 kurs   talabasi (2003-2004 o`quv yili).

12.Bayserkeshova Juldiz- “Horijiy tillar fakul`teti”. Rus tili yo`nalishi bo`yicha (2002-2003 o`quv yili) va (2003-2004 o`quv yili).

13.Sayimbetov Sharapat- “Qoraqalpoq tili va adabiyoti” yo`nalishi 3 kurs talabasi (2007-2008 o`quv yili).

14. Sagindikova Nargiza- “Pedagogika fakul`teti” 3 kurs talabasi (2007-2008 o`quv yili).

15.Kenjemuratova Zul`fiya- “ X orijiy tillar fakul`teti” 3 kurs talabasi (2007-2008 o`quv yili).

16.Abd i eva Ravshan- “Pedagogika fakul`teti” 4 kurs talabasi (2007-2008 o`quv yili).

17.  Aminova Gulsanem  Qoraqalpoq tili va adabiyot ta`lim yo`nalish biruvchisi  (2008-2009 o`quv yili).

18.  Ibadullaeva Sayyora  Ingliz tili ta`lim yo`nalishi  biruvchisi  (2008-2009 o`quv yili).
19. Якупов Розымбай Максетбаевич. Jismoniy tarbiya fakulteti 2009-2010 уч.г.

20. Кенжебаева Гульнур Маратовна . X orijiy tillar fakul`teti” talabasi ( 2009-2010 уч.г.
21. Бийсенова Айгерим . X orijiy tillar fakul`teti”  talabasi ( . 2010-2011 o`quv yili).
22. Турдыбаев Алауатдин “Pedagogika fakul`teti” talabasi 2010-2011 o`quv yili). .

23. Тажибаева Латофат Фархадовна “Filologiya fakul`teti” 2012-2013 o`quv yili).

24. Бердамбетова Айгул Парахатовна “Filologiya fakul`teti” 2012-2013 o`quv yili

25. Zarimbetov   Abdikamal   Abduganiyevich      Nukus Davlat Pedagogika Institutining filologiya fakulteti 4 kurs talabas  2013-2014  o`quv yili
26.
Omarov Salamat Muratovich- tarix yo'nalishi Ilmiy rahbari t.f.n dotsent A.Saribaev
27.
Kutlimuratov Muxammeddin Amangeldi ul
i jismoniy tarbiya yo'nalishi . Ilmiy rahbari b. f. n,   A.Utepbergenov  

 

 

 

 

Ulug`bek nomidagi Davlat stipendiatlari.

1. Abdiyazov Polat- “Fizika va Mehnat” yo`nalishi bo`yicha 4 kurs talabasi (1997-1998 o`quv yili).

2.   Abdiramanova Kamila- “Fizika va mehnat”   yo`nalishi   bo`yicha 5    kurs talabasi (1999-2000 o`quv yili).

3.   G`aybullaeva Madina- “Fizika va astronomiya” yo`nalishi bo`yicha 4 kurs talabasi (2000-2001 o`quv yili).

4.   Mirdanova Shirin- “Matematika   va informatika” yo`nalishi   bo`yicha 5 kurs talabasi (2000-2001 o`quv yili)

5. Turekeeva Al`fiya- “Ximiya” ta`lim yo`nalishi bo`yicha   4 kurs talabasi (2002-2003 o`quv yili).

6. Aynazarova Svetlana- “ Biologiya” ta`lim yo`nalishi bo`yicha 4 kurs talabasi (2007-2008 o`quv yili).

7. Sapaeva Gulmira-   Biologiya” ta`lim yo`nalishi bo`yicha   (2006-2007 o`quv yili).   bitruvchisi

8. Janabaeva Aygul  Kimyo va ekologiya ta`lim yo`nalishi  bitruvchisi  (2008-2009 o`quv yili).
9. Д жумабекова Римма Климовна . Выпускница физико-математического факультета 2009-2010 уч.г

10. Онгаров Мансур Выпускник факультета естествознание 2010-2011 уч.г

11 . Дилманова Айсулу Илья қизи Студентка 3-го курса факультета естествознание 2011-2012 у.г.

12.  Urazbaev Qoblan.   Nukus Davlat Pedagogika Institutining Tabiyatshunoslik fakulteti 4 kurs talabasi  2013-2014 o.y.
13. Yuldashova Nigora Anvarovna  - matematikani wqitish metodikasi yo'nalishi  Ilmiy rahbari f-m.f.n. G.Kaipnazarova   

 

 

Beruniy   nomidagi Davlat stipendiatlari.

1. Bekimbetova Ulbosin- “Fizika va astronomiya” ta`lim yo`nalishi bo`yicha   (2001-2002 o`quv yili).

2. Ibragimova Sayatxan- “Fizika va astronomiya” ta`lim yo`nalishia bo`yicha (2001-2002 o`quv yili).

3. Tlegenov Baxitbay- “Matematika va informatika” ta`lim yo`nalishi bo`yicha (2003-2004 o`quv yili).

 

Ibn-Sino nomidagi Davlat stipendiatlari.

1. Kalibaeva Gulnar- “Biologiya” yo`nalishi bo`yicha 2 kurs talabasi. 

QABUL - 2018

НМПИ 2018-2019-оқыў жылы ушын ҚАБЫЛЛАЎ КОМИССИЯСЫНАН ТЕЗ МАҒЛЫЎМАТ АЛЫЎ ТЕЛЕФОНЛАРЫ 

(CALL  CENTER) 

(+99861) 229-40-93

(+99861) 229-41-03 

(+99861) 229-40-97 

Абитуриентлер ҳужжетлерин қабыл етиў 15-июндан-15-июлге шекем

Тест сы наўлары 1-августтан 15-августка шекем

Биринши смена 08:00

Екинши смена 15:00



Корпоратив почта

"Edu.uz" rasmiy kanali

Электрон таълим